Poniedziałek, 27 maja 2019 r. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

PIS w Kcyni włączył się w ratowanie szkół przed likwidacją

W dniu 14 lutego 2019 roku Poseł Prawa i Sprawiedliwości pani Ewa Kozanecka spotkała się z reprezentacją – Dyrektorami, Nauczycielami i Rodzicami Szkół Podstawowych z Palmierowa, Rozstrzębowa i Sipior. Omawiano zamiar Burmistrza Kcyni zamknięcia tych szkół w 2019 roku. Pani Poseł została zapoznana z warunkami prowadzenia zajęć szkolnych, osiągnięciami grona pedagogicznego w zakresie wychowania i edukacji uczniów w konkursach i olimpiadach szkolnych a także znaczenie szkół dla środowisk wiejskich. W dyskusji poruszono także przewidywane – negatywne dla uczniów, rodziców i nauczycieli skutki zamknięcie w/w szkół podstawowych – między innymi długie oczekiwanie na autobusy, zmianę środowiska i ograniczenie możliwości edukacji uczniów w mniejszych zespołach klasowych co ma niewątpliwie pozytywny wpływ na sprawy edukacyjne, wychowawcze a także sprawy bezpieczeństwa.

Były to pierwsze prawdziwe konsultacje, których dotychczas organ prowadzący szkoły nie przeprowadził.

Uzyskane obszerne informacje za pośrednictwem Pani Poseł Ewy Kozaneckiej zostały przekazane Kujawsko Pomorskiemu Kuratorowi Oświaty Panu Markowi Gralik, które będą pomocne przy wydaniu opinii w sprawie zamiaru zamknięcia w/w szkół.

Kcyński PIS na spotkaniu reprezentowali  Kamila Marosz i Tadeusz Zawiasiński. Zainteresowanych (nie tylko sprawami oświaty)  zapraszamy w najbliższy czwartek 21 lutego br do Biura Poselskiego PIS w Kcyni na ul. Rynek 11 (I piętro nad Merkurym) od godz. 18.00

Tadeusz Zawiasiński – zastępca pełnomocnika PIS

 

--> wstecz