Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Dlaczego pług nie odśnieżył ronda?

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Kcyni wystąpiły opady śniegu. Dzięki naszemu czytelnikowi udało nam się pokazać, że problem trudności z podjazdem samochodów ciężarowych nadal istnieje i budowa ronda, go nie rozwiązała. Na szczęście ruch był znikomy i ciężarówki po dłuższym czasie podjechały pod wzniesienie.

Dziś jednak chciałbym zwrócić uwagę na inną bardzo ważna sprawę, która zaistniała podczas mojego nagrania. W nocy około 23 z minutami od strony Nakła nadjechał pług, który odśnieżał drogę wojewódzką 241. Widząc ten pojazd pomyślałem, że nagram film jak odśnieża rondo w Kcyni. Ale tak się nie stało.

Mimo, że piaskarka przyjechała do Kcyni, to tuż przed rondem sama miała problem z podjazdem i udało się to za którymś razem. Niestety kierowca piaskarki nie zdecydował się na odśnieżenie ronda i pojechał w stronę miasta. Po ponad godzinnej przerwie wrócił od strony miasta i przejechał przez rondo w stronę Nakła z podniesionym pługiem. Z tyłu pojazdu sypał się tylko piasek, prawdopodobnie z solą.

Sytuacja ta zmusiła mnie do zadania kilku pytań. Kto tak naprawdę ma w obowiązku odśnieżyć rondo?  Firma REDON z Nakła jest odpowiedzialna za utrzymanie dróg wojewódzkich. Na rondzie  krzyżują się drogi 241 (kierunek Nakło) i droga 247 (kierunek Szubin) a niestety pojazd przeznaczony do odśnieżania nie wykonał pełnego objazdu po rondzie w celu odśnieżania, mało tego wracając w stronę Nakła nie odśnieżał.

Odśnieżanie ronda w Kcyni miało być priorytetowe. Miało być…

tekst i fot. Robert Koniec 

--> wstecz