Podsumowanie „Bezpiecznego Weekendu Boże Ciało” na terenie powiatu nakielskiego – Kcynia info - serwis informacyjny Podsumowanie „Bezpiecznego Weekendu Boże Ciało” na terenie powiatu nakielskiego – Kcynia info - serwis informacyjny
Poniedziałek, 20 sierpnia 2018 r. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Podsumowanie „Bezpiecznego Weekendu Boże Ciało” na terenie powiatu nakielskiego

Na terenie całego kraju Policja prowadziła działania „Bezpieczny Weekend”, które rozpoczęły się w środę (30.05.18r.), a zakończyły wczoraj w nocy. Na terenie powiatu nakielskiego odnotowano w tym czasie 2 wypadki drogowe.

Akcja „Bezpieczny Weekend Boże Ciało ” prowadzona była przez policjantów na terenie całego kraju. Funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny aut, przestrzeganie przepisów przez kierowców oraz pieszych.

Policjanci w trakcie trwania działań zabezpieczali również procesje Bożego Ciała, które odbywały się na terenie powiatu a także różnego rodzaju imprezy rozrywkowe i sportowe, takie jak bieg uliczny „Nakielska Dziesiątka” i koncert „Disco nad Notecią” w amfiteatrze .

Podczas prowadzonych działań „Bezpieczny Weekend Boże Ciało” na terenie powiatu nakielskiego doszło do dwóch wypadków drogowych w których cztery osoby zostały ranne. Ponadto odnotowano 16 kolizji drogowych. W trakcie minionego weekendu nakielscy mundurowi zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. W działania było zaangażowanych łącznie 164 funkcjonariuszy.

st.asp. Damian Moczadło

p.o Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz