Poniedziałek, 22 lipca 2019 r. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Policja ponownie apeluje do użytkowników dróg o ostrożność

Nakielska policja ponownie apeluje do użytkowników dróg o ostrożność oraz bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych. Jedynie ostrożna jazda zagwarantuje bezpieczne dotarcie do celu, a jesienne drogi szczególnie w godzinach rannych bywają niebezpieczne.

Za oknami na dobre zagościła jesienna aura. Jesień bywa ciężką porą roku dla kierowców. Większość z nich przyzwyczajonych do sytuacji drogowej, jaka panowała latem, nie bierze pod uwagę, że w wielu miejscach drogi mogą być śliskie, a tym samym niebezpieczne. Szczególnie w godzinach porannych jezdnia bywa mokra i zasypana liśćmi. Woda połączona z naniesioną na jezdnię roślinnością powoduje, że przy nadmiernej prędkości i gwałtownym hamowaniu auto bardzo szybko wpaść może w niekontrolowany poślizg. Niestety niewielu kierowców potrafi zapanować nad autem w taki sposób, aby wyprowadzić je z poślizgu.

Tylko minionej doby policja odnotowała na terenie powiatu nakielskiego aż 8 kolizji drogowych. Na szczęście żadna z osób w nich uczestnicząca nie doznała poważniejszych obrażeń ciała.

Niezawodną receptą na bezpieczne poruszanie się po drogach jest jazda z odpowiednią prędkością i zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym. Prędkość zawsze powinna być dostosowana do warunków, jakie panują na drodze. Warto też zadbać o swoje auto i rozważyć wymianę opon na zimowe.

Jedynie ostrożna i zgodna z przepisami jazda jest gwarantem bezpiecznego dotarcia do wyznaczonego celu.

Nie wyrażam zgody na komentowanie artykułu

Mł.asp. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz