Czwartek, 21 lutego 2019 r. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Policjanci z Kcyni na festynie z okazji Dnia Dziecka

Kcyńscy policjanci uczestniczyli w ostatnich dniach w festynie z okazji Dnia Dziecka organizowanym w Chwaliszewie. Były rozmowy na temat bezpieczeństwa i pracy policjantów, a także pokaz policyjnego sprzętu.

W ostatnich dniach w Chwaliszewie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali także policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni. Mundurowi podczas festynu opowiadali dzieciom o swojej pracy, przybliżyli, czym zajmują się kryminalni, a także na czym polega praca policjantów prewencji.

Niewątpliwą atrakcją był także pokaz sprzętu wykorzystywanego przez mundurowych podczas codziennych służb oraz możliwość posiedzenia za kierownicą oznakowanego radiowozu.

Przy okazji festynu policjanci rozmawiali z dziećmi również na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Mowa była o bezpiecznym i zgodnym z przepisami korzystaniu z dróg, zasadach bezpiecznej zabawy poza domem, a także, jak ważnej w związku z nadchodzącymi wakacjami kwestii dotyczącej bezpieczeństwa na kąpieliskach.

Kcyński mundurowi zrealizowali przedsięwzięcie w ramach kampanii MSWiA pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

mł. asp. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy

--> wstecz