Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Policjanci rozpoczęli zajęcia w klasie policyjnej

W I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie w zeszłym roku szkolnym zaczęła funkcjonować klasa prawno–policyjna. Na mocy porozumienia podpisanego z nakielską komendą policji zajęcia dla uczniów tej klasy prowadzą także policjanci. W miniony wtorek mundurowi rozpoczęli zajęcia programowe w klasie I i II.

Na mocy podpisanej umowy partnerskiej pomiędzy nakielską komendą policji, a I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie mundurowi z Nakła i jednostek podległych delegowani są do prowadzenia lekcji w klasie o profilu prawno–policyjnym. W tym roku szkolnym już dwie klasy objęte są programem klas mundurowych.  

W miniony wtorek (12.09.17) odbyła się pierwsza lekcja w tym roku szkolnym prowadzona przez policjantów. Zajęcia dla uczniów klasy I i II prowadziła sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Policjantka przybliżyła historię Policji od czasów Policji Państwowej. Opowiadała o tym, jak funkcjonowała formacja  w okresie międzywojennym i II Wojny Światowej. Mowa była także o Milicji Obywatelskiej, a także Policji, jako formacji funkcjonującej obecnie. Wykład przeplatany był materiałami fotograficznymi oraz filmowymi.

Uczniowie klasy mundurowej uczyć się będą także musztry, zasad policyjnego ceremoniału, poznają pracę policjantów pełniących służbę w poszczególnych pionach i dowiedzą się o tym, jakie testy należy przejść, aby służyć w policyjnych szeregach.

mł. asp. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz