Czwartek, 27 czerwca 2019 r. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Policjanci z wizytą u kcyńskich przedszkolaków

Przestrzeganie przepisów dotyczących korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, sprawdzali nakielscy policjanci podczas działań „Pasy” prowadzonych na terenie powiatu. Sprawdzany był także sposób przewożenia dzieci w pojazdach. Mundurowi ujawnili 27 wykroczeń.

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym i nie tylko rozmawiali z kcyńskimi przedszkolakami policjanci. Po części teoretycznej, część maluchów ćwiczyła wspólnie z mundurowymi, jak prawidłowo zachowywać się na drodze.

Maluchy z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca policjanta oraz usłyszeć wiele na temat przepisów drogowych. Wszystko to za sprawą wizyty w przedszkolu policjanta zajmującego się nieletnimi oraz dzielnicowego.

Sierż. szt. Marcin Pilch z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii opowiadał dzieciom o przepisach ruchu drogowego, ucząc jednocześnie, jak przedszkolaki powinny korzystać z drogi, aby być na niej bezpieczne. Mundurowy przypomniał też, jak ważną rolę dla bezpieczeństwa pieszych spełniają odblaski. Za bardzo aktywny udział w spotkaniu, dzieci zostały obdarowane przez policjanta świecącymi elementami, przekazanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni.

Drugą część spotkania współprowadził dzielnicowy, asp. Bartosz Królczyk. Dzieci miały okazję na znajdującym się nieopodal przedszkola przejściu dla pieszych ćwiczyć poznane przepisy. Przedszkolaki chętnie prezentowały, jak wiele z przekazanych informacji zapadło im w pamięci.

Mł. asp. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

 

--> wstecz