Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Policjant w szkole

14 września w SP w Sipiorach odbyły się spotkania z aspirantem Markiem Dubiel z komisariatu w Kcyni. Spotkania przebiegały w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-IV i V-VIII.

W grupie starszej funkcjonariusz poruszył kwestię bezpieczeństwa ucznia i odpowiedzialności nieletnich. Uczniowie mogli m.in. dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych.

Natomiast w klasach młodszych policjant przypomniał podstawowe zasady poruszania się na drodze. Wytłumaczył, jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzielnicowy mówił również w jaki sposób należy postępować podczas ataku psa. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek gościa. Utrwalili sobie zasady ruchu drogowego oraz przypomnieli zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w szkole  i w domu.

Dodatkowo dzieci z grupy młodszej miały okazję obejrzeć policyjny radiowóz, usiąść w środku samochodu i włączyć syrenę policyjną.

Serdecznie dziękujemy Panu Policjantowi za wspaniałe przeżycia.

Materiał SP Sipiory

 

--> wstecz