Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Poranny paraliż miasta. A co będzie jak przyjdzie prawdziwa zima?

INFO już w tym roku zdążyło podkreślić, że ze względu na specyfikę położenia miasta i wybudowania ronda wystąpiła konieczność wystąpienia do Zarządcy Drogi Wojewódzkiej 247 i 241 o „priorytetowe” potraktowanie odśnieżania ronda. Długo nie czekaliśmy na potwierdzenie naszej filmowej relacji z utrzymania drogi wojewódzkiej w naszym mieście.

W czwartek poranek powitał kierowców 2 centymetrową warstwa śniegu, co wystarczyło na sparaliżowanie ruchu komunikacyjnego w Kcyni. To co się działo dziś na rano na naszych drogach, jest czymś czego wszyscy mogliśmy się spodziewać, bo przecież mamy zimę. na usta cisną się znane słowa, że zima zaskoczyła drogowców.

Wielu ludzi dziś spóźniło się do pracy, lekarza czy szkoły. Samochody ciężarowe skutecznie blokowały miasto, bo miały trudności z podjazdem pod wzniesienie.  TIR-y stały na ulicy Szubińskiej już przed wiaduktem i ich kierowcy wiedzieli o trudnościach podjechania pod górkę i dlatego oczekiwali na przywrócenie drogi do stanu użyteczności do ruchu. Do Kcyni przyjechali policjanci z Komendy Powiatowej Policji, aby zapanować nad utrudnieniami w ruchu komunikacyjnym.

A co na ta sytuację włodarz Kcyni?

Wysłaliśmy dziś w trybie pilnym list do Zarządu Dróg Wojewódzkich, w którym apelowaliśmy o skuteczne odśnieżanie drogi wojewódzkiej w Kcyni lub zlecenie tego zadania naszemu zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej– mówił podczas sesji Burmistrz Marek Szaruga.

Musimy wymóc na Zarządcy Drogi szybkie i skuteczne odśnieżanie. Mamy argumenty, że sytuacja w Kcyni wymaga natychmiastowej reakcji służb odpowiedzialnych za utrzymanie dróg.- ripostował radny Jan Kurant.

Czy coś się zmieni?

Na pewno to Państwu pokażemy przy najbliższej okazji.

tekst i fot. Robert Koniec

 

 

--> wstecz