Środa, 12 grudnia 2018 r. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Postawili lampę w witrynie sklepowej

INFOrmowaliśmy Państwa o bardzo pozytywnej sprawie, która dzieje się w Kcyni i mowa tu o montażu oświetlenia przejść dla pieszych. Jesteśmy pewni, że dzięki tej inwestycji wzrośnie bezpieczeństwo pieszych. Właśnie w tej sprawie mieszkanka Kcyni poprosiła nas o interwencję. Nikt nie ma zastrzeżeń do konieczności oświetlenie przejścia przy ulicy Poznańskiej, gdzie już wcześniej dochodziło do potraceń na pasach.

Proszę zobaczyć  gdzie postawiono słup oświetleniowy. Gorzej nie można było tego wymyślić jak postawić słup w oknie wystawowym mojego sklepu. Zasłania on witrynę sklepową i stoi bardzo blisko budynku- INFOrmuje nas właścicielka kamienicy.

Rzeczywiście pomysłowość projektanta lub wykonawcy graniczy z absurdem. Lampa po pierwsze stoi w samej witrynie a po drugie stoi nie przy krawędzi jezdni jak inne lampy tylko przy budynku. Byliśmy świadkami jak osoby postronne zatrzymują się i reagują na tą dziwną sytuację. Po przeciwnej stronie przejścia ustawieniu lampy przeszkadzał balkon kamienicy.

Będę interweniowała u Burmistrza Kcyni i u zarządcy drogi, aby to zmienić– zapowiada autorka listu do naszej redakcji.

tekst i fot. Robert Koniec

 

--> wstecz