Poniedziałek, 18 lutego 2019 r. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Powiat Nakielski wesprze remont trzech zabytkowych kościołów

Trzy parafie z naszego powiatu otrzymają wsparcie w ramach przyznanych dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane dla obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków nie stanowiących własności Powiatu Nakielskiego – tak postanowiono na minionej XLI Sesji Rady Powiatu Nakielskiego.

Potrzebny zastrzyk gotówki otrzymają parafie rzymsko-katolickie p.w. św. Mikołaja w Ślesinie, Wniebowzięcia NMP w Kcyni oraz Zwiastowania NMP w Potulicach.

Jak uściślił Tomasz Miłowski – Starosta Nakielski kwota 21 500,00 zł zostanie przeznaczona dla ślesińskiego kościoła na instalację systemu sygnalizacji pożaru, monitoringu CCTV, sygnalizacji włamania i napadu w kościele oraz zakup systemu ogrzewania płytowego i ławkowego wraz z montażem. Parafia w Potulicach otrzyma wsparcie w wysokości 8 500,00 zł na prace konserwatorsko-restauratorskie we wnętrzu kościoła. Z kolei kcyński kościół parafialny p.w. Wniebowzięcia NMP sumę 10 000,00 zł przeznaczy na prace restauratorskie i konserwatorskie rzeźb drewnianych, złoconych i srebrzonych z ołtarza głównego kościoła.

tekst: Monika Oleś

zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

 

--> wstecz