Wtorek, 02 czerwca 2020 r. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Powstała strona internetowa cmentarzy w Kcyni. Sprawdź, odszukaj swoich bliskich, zgłoś uwagi

Od chwili gdy w Parafii farnej jest nowy Proboszcz można zauważyć, że dużo się dzieje. Dlatego dziś portal kcynia.info pragnie wesprzeć prośbę księdza Proboszcza Zbigniewa Grzegorzewskiego skierowaną do mieszkańców Gminy Kcynia, których bliscy spoczywają na kcyńskich naszych cmentarzach.

W miesiącach grudzień – marzec na cmentarzu parafialnym została wykonana inwentaryzacja. Dzięki pracom powstały mapy i plany, sporządzane na podstawie danych z pomiaru geodezyjnego, spis z natury wszystkich osób pochowanych na cmentarzu, stworzono system administracji oraz zbudowano stronę internetową cmentarza.

Na stronie znajdzie się Interaktywny Plan Cmentarza, na którym można odnaleźć dane o każdym grobie i osobach w nich pochowanych wraz z miniaturą zdjęcia. Z kolei w Galerii możemy podziwiać te niezwykłe miejsca, piękne nagrobki i zwykłe krzyże z różnych okresów. Zakładka Rocznice przypomina o osobach zmarłych danego dnia kalendarzowego. Z zebranych informacji powstanie galeria Zasłużonych, gdzie został umieszczony krótki lub dłuższy opis ich życia lub osiągnięć.  Ten dział w zamiarze twórców ma być cały czas rozwijany, a informacje nadal gromadzone. Najważniejsza jest oczywiście wyszukiwarka, w której po wpisaniu nazwiska i imienia możemy odnaleźć pochowanego. Sortowanie umożliwia nam odnalezienie osób najstarszych, najwcześniej urodzonych lub zmarłych.

Ks. Proboszcz zwraca się z prośbą do wszystkich, których bliscy spoczywają na naszych cmentarzach, by odwiedzali strony internetowe cmentarzy. Jeśli będą jakieś błędy, ks. Proboszcz prosi o uwagi.

Strona internetowa cmentarza dzieli się na dwa osobne adresy, jeden dotyczy starego cmentarza, a drugi nowego cmentarza.

Co trzeba zrobić? Kliknąć na adres strony internetowej gdzie mamy pochowanych swoich bliskich, w wyszukiwarce wpisać dane zmarłej osoby i sprawdzić czy wszystko się zgadza.

http://mogily.pl/kcynianowy

http://mogily.pl/kcyniastary

Ewentualne uwagi można zgłaszać bezpośrednio u Proboszcza parafii pw. Św. Michała Archanioła w Kcyni, gdyż przez, krótki czas będzie trwał okres aktualizacji strony internetowej.

tekst.Robert Koniec

 

--> wstecz