Poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Powstaną Punkty Szczepień Masowych na terenie powiatu nakielskiego. W Kcyni w szkole.

W związku z spodziewanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw Covid-19 dostarczanych do Polski, niezbędne jest zwiększenie potencjału szczepień powszechnych, czyli więcej niż w pierwszym kwartale br.  W tej sytuacji zostały wydane wytyczne w sprawie tworzenia nowych Punktów Szczepień Masowych. Docelowo w każdym powiecie (lub mieście na prawach powiatu) powinny być co najmniej 2 duże punkty szczepień. W tej sprawie odbyły się w tym tygodniu dwie wideokonferencje z wojewodą kujawsko-pomorskim i samorządowcami. Ostatnia miała miejsce wczoraj, 2 kwietnia 2021 roku o godz. 10:00.

Każdy nowy Punkt Szczepień Masowych będzie działać przy wybranym podmiocie prowadzącym działalność leczniczą. Zgodnie z przyjętym harmonogramem i procedurą tworzenia punktów szczepień do jutra, 4 kwietnia br. samorządowcy powinni wskazać miejsca punktów szczepień, przeprowadzenia inwentaryzacji potrzeb i dostępnego sprzętu i wyposażenia punktów szczepień.

Samorządowcy z terenu powiatu nakielskiego wskazali lokalizację czterech nowych Punktów Szczepień Masowych:

– Nakielski Ośrodek Kultury (punkt tworzą Powiat Nakielski, Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią oraz Nowy Szpital w Nakle nad Notecią)

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Kcyni (punkt tworzą Urząd Miejski Kcynia i Punkt Szczepień M. Szymczak z Szubina)
  • Szkoła Podstawowa w Szubinie (punkt tworzą Urząd Miejski Szubin i Punkt Szczepień M. Szymczak)
  • Przychodnia Amicus w Mrocza (punkt tworzą Urząd Miasta i Gminy Mrocza i Przychodnia Amicus)

Miejsca te zostaną zweryfikowane przez służby sanitarne, NFZ oraz wojewody i będzie podjęta decyzja czy zostały zakwalifikowane jako nowe punkty szczepień i czy z podmiotem leczniczym będzie podpisana umowa z NFZ. Punkty zakwalifikowane do szczepień masowych powinny zostać przygotowane do dnia 18 kwietnia br. Szczepienia powinny się rozpocząć od 26 kwietnia 2021 roku.

Dotychczasowe miejsce gdzie prowadzone były szczepienia będą nadal funkcjonowały bez zmian.

tekst: Zbigniew Kubisz

zdjęcie: Dariusz Wojciechowski (wideokonferencja z wojewodą)

--> wstecz