Sobota, 07 grudnia 2019 r. Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Praca w UK a konto w banku – czy potrzebujesz je założyć

Jeśli rozważasz wyjazd do pracy w Wielkiej Brytanii lub już przebywasz na emigracji, możesz zastanawiać się nad tym, czy przyda Ci się konto w lokalnym banku. O ile posiadanie National Insurance Number (NIN) to konieczność, jak wygląda sprawa otworzenia i prowadzenia rachunku w funtach? Sprawdź, czy trzeba założyć konto w brytyjskim banku i kiedy może być ono pomocne.

Czy pracując w UK musisz otworzyć konto w funtach?
Do podjęcia pracy w Wielkiej Brytanii niezbędne okaże się załatwienie kilku najważniejszych formalności. Część z nich można dopełnić dopiero po przyjeździe, na przykład uzyskać numer NIN (odpowiednik polskiego NIPu). Innymi uda Ci się zająć w rodzimym kraju. Konto w brytyjskim banku założysz jeszcze przed przybyciem do UK albo już na miejscu. W drugim wypadku wybór dostępnych ofert instytucji finansowych będzie znacznie większy. Niezależnie od sposobu załatwienia tej formalności, jedno jest pewne – bez konta bankowego bardzo trudno jest zacząć pracę w UK.
Chociaż nie ma żadnych przepisów prawnych, które regulowałyby tę sprawę, w praktyce zatrudniający zazwyczaj oczekują od potencjalnych pracowników posiadania rachunku w funtach. Oznacza to, że brytyjski pracodawca może wymagać od Ciebie założenia konta w banku, dlatego że powszechną praktyką jest wypłacanie wynagrodzeń przelewem. Dzieje się tak najczęściej w przypadku bycia zatrudnionym w dużej firmie. W zasadzie jednak bez posiadania konta w banku trudno zacząć jakąkolwiek pracę.

Konto w GBP – łatwiejsze przesyłanie pieniędzy rodzinie w Polsce
Otworzenie i prowadzenie rachunku bankowego w Wielkiej Brytanii jest potrzebne nie tylko do tego, by znaleźć zatrudnienie i otrzymywać wypłatę przelewem. Konto przydaje się również do tego, by odkładać oszczędności lub przesyłać pieniądze najbliższym mieszkającym w Polsce. Wielu emigrantów zarobkowych wspiera finansowo swoje rodziny. Mogą robić to wygodniej, zlecając przekazy międzynarodowe przez internet. Aby wybrana kwota trafiła do wskazanego odbiorcy bez problemu, warto zdecydować się na nowoczesne przelewy z UK do Polski. Obsługują je pozabankowi operatorzy transakcji, którzy gwarantują rzetelną realizację zlecenia. Szybki przelew do Polski możesz wykonać poprzez stronę https://www.easysend.pl/przelewy-z-uk-do-polski. Pieniądze wyślesz, korzystając z komputera, telefonu czy innego urządzenia z dostępem do internetu – bezpiecznie i bez skomplikowanych formalności.

Do czego jeszcze potrzebujesz konta w UK?
Potrzebujesz otworzyć rachunek w brytyjskim banku również dlatego, by uniknąć zbędnych formalności i opłat. Przykładowo, jeśli otrzymasz wypłatę w formie czeku, możesz ponieść dodatkowe koszty związane z jego realizacją. Stracisz też czas, stojąc w kolejce w oddziale banku i każdorazowo odwiedzając placówkę.
Posiadanie konta bankowego w Wielkiej Brytanii ułatwi Ci też opłacanie rachunków i płacenie za zakupy przez internet albo w sklepach stacjonarnych (kartą). Czy mając konto w brytyjskim banku możesz zapłacić za usługi w Polsce, np. opłacić abonament za telefon czy spłacić raty? Tak, na przykład zlecając przelew z UK do Polski. Za tym rozwiązaniem przemawia wiele zalet, na przykład to, że pieniądze mogą trafić do odbiorcy nawet w 10 minut. Korzystne są również proponowane przez pozabankowych pośredników przeliczniki walut. Okazują się one znacznie bardziej opłacalne niż te proponowane przez tradycyjne banki. W dodatku przelew z Anglii do Polski nie kosztuje zbyt wiele – pierwszy i co dziesiąty może być zupełnie darmowy.
Wyjeżdżając do pracy w UK albo szukając zatrudnienia po przyjeździe do wyspiarskiego kraju powinieneś wiedzieć, że posiadanie konta bankowego znacznie ułatwi Ci wiele formalności, takich jak dokonywanie opłat za zakupy czy usługi. Brytyjscy pracodawcy zwykle wymagają od kandydatów posiadania rachunku bankowego, dlatego że najczęściej przesyłają na niego wypłaty. Konto przydaje się też do przesyłania przekazów międzynarodowych, na przykład do rodziny w kraju albo opłacając raty czy abonamenty w Polsce. Posiadając rachunek bankowy w funtach, możesz wygodnie zlecić przelew z UK do PL.

Artykuł sponsorowany

--> wstecz