Poniedziałek, 18 lutego 2019 r. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Premiera filmu w Noc Muzeów w Dworcu PKP

Towarzystwo Historyczne w Kcyni wraz z Urzędem Miejskim zapraszają 19 maja 2018 r. w godz. 18.00-21.00 na Powstańczą Noc Muzeów pod Patronatem Burmistrza Kcyni. 19 maja obchodzona jest w Polsce Noc Muzeów. To wyjątkowy czas, kiedy muzea w całej Polsce udostępniają oglądającym swoje wnętrza całkowicie za darmo, lub za drobną opłatą. W Kcyni muzeum nie ma, ale jest…dworzec PKP, od wielu lat nieczynny. W tym dniu otworzymy go dla Ciebie. Zapraszamy na żywą lekcję historii i pierwszą taką noc w Kcyni. Dla niektórych z pewnością będzie to sentymentalna podróż w przeszłość, dla innych odkrycie czegoś nowego. Mimo, że upływający czas odcisnął na budynku swe piętno, my chcemy uczynić je w tym dniu miejscem tajemniczym….

W programie Powstańczej Nocy Muzeów w Kcyni m.in. wystawa „Magiczne miejsca” i „Mobilnie o Powstaniu Wielkopolskim”, premiera filmu „Noc sylwestrowa 1918/1919 w Kcyni”, inscenizacja historyczna w wykonaniu GRH Drużyna Szturmowa, rodzinne zdjęcia retro, wystawa pamiątek związanych z Powstaniem Wielkopolskim i kolejnictwem. Powstańcza Noc Muzeów organizowana jest w ramach zbliżającej się 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.

Patronat medialny objęli: Radio Nakło, www.kcynia.pl i www.kcynia.info

Partnerami Powstańczej Nocy Muzeów są: Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Z. Erdmanna w Szubinie, Reco-Photo, GRH Drużyna Szturmowa z Bydgoszczy.

--> wstecz