Poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Prywatnie koledzy, zawodowo mundurowi po raz kolejny zareagowali widząc siedzącego za kierowcą przestępcę drogowego

Prywatnie koledzy, zawodowo mundurowi po raz kolejny zareagowali widząc siedzącego za kierowcą przestępcę drogowego

Mundur zobowiązuje czego już po raz drugi dowiedli funkcjonariusze, którzy na co dzień służą w komórkach patrolowych w Nakle i Szubinie. W czasie wolnym od służby ujęli oni 21-latka, który wsiadając za kierownicę popełnił przestępstwo.

Sytuacja miała miejsce w miniony piątek (2.04.21) krótko po 14. Prywatnie koledzy, służbowo funkcjonariusze komórek patrolowych z Nakła i Szubina, wjeżdżając na parking przy jednym z szubińskich marketów zauważyli wyjeżdżającą z niego mazdę. Auto prowadził 21-latek, którego mundurowi doskonale znali, bo kilka miesięcy wcześniej, także będąc na wolnym ujęli go, kiedy prowadził auto wbrew zakazowi.
Policjanci byli pewni, że zakaz nie minął, a mieszkaniec gminy w dalszym ciągu nie powinien wsiadać za kierownicę. Podjechali do mazdy, przedstawili się i nakazali wyłączyć auto. O sytuacji powiadomili też dyżurnego, który na miejsce skierował patrol. Personalia ujętego kierowcy oraz pojazd sprawdzono w policyjnej bazie potwierdzając, że 21-latek ma sądowy zakaz prowadzenia aut, a mazda nie ma aktualnych badań technicznych, więc jest niedopuszczona do ruchu.
Po wykonaniu niezbędnych czynności mieszkaniec szubińskiej został zwolniony. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Odpowie też za jazdę autem, które było niedopuszczone do ruchu. Zgodnie z kodeksem karnym 21-latkowi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. O jego losach ponownie zdecyduje sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią

fot.ilustracyjne

--> wstecz