Piątek, 15 listopada 2019 r. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Przedszkolaki z wizytą w urzędzie

14 czerwca grupa Jeżyków z Przedszkola Miejskiego w Kcyni wraz z opiekunami p. Haliną Stępień i p. Justyną Grzegorek wybrała się do Urzędu Miejskiego w Kcyni celem bliższego poznania specyfiki funkcjonowania samorządu lokalnego. Wizytę rozpoczęły od spotkania z Burmistrzem Kcyni Panem Markiem Szarugą, podczas którego dzieci dowiedziały się na czym polega rola burmistrza i jakie zadania realizuje urząd. Sporą atrakcją była możliwość „przymierzenia się” do burmistrzowskiego fotela, co sprawiło dzieciom bardzo wielką radość. Pan Burmistrz pokazał przedszkolakom m.in. klucz do bram miasta. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały breloki odblaskowe, a same z kolei odwdzięczyły się własnoręcznie wykonanym sercem.
Następnie dzieci zwiedziły salę posiedzeń, gdzie dowiedziały się m.in. co to jest Rada Miejska i czym zajmują się radni.
Oprowadzająca grupę p. Anna Duda-Nowicka powiedziała dzieciom także o Janie Czochralskim oraz przeczytała legendę mówiącą o tym, od czego wywodzi się nazwa Kcynia. Na zakończenie spotkania dzieci miały za zadanie pokolorować obrazek związany z Kcynią, z czego wywiązały się w 100%.
Zred. Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni 

--> wstecz