Wtorek, 22 stycznia 2019 r. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Ratownicy OSP Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku na spotkaniu z Prezydentem RP

Wczoraj, 20 marca 2018 roku w miejscowości Brusy delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej Jednostki Ratownictwa Specjalnego z Kowalewka, wspólnie z przedstawicielami Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego  na czele z  wicewojewodą Panem Józef Ramlau  oraz  Caritas Diecezji Bydgoskiej pod przewodnictwem ks. dyrektora Wojciecha Przybyła, uczestniczyła w spotkaniu z rezydentem Rzeczypospolitej  Polskiej Panem Andrzejem Dudą.

Spotkanie było okazją do bezpośredniej rozmowy komendanta Krzysztofa Napieralskiego z Panem prezydentem  i  omówienia szeregu działań ratowniczych, w które byli zaangażowani ratownicy z OSP JRS w trakcie usuwania skutków nawałnicy z sierpnia 2017 r.

Poruszono także temat możliwości rozwoju i wsparcia działalności OSP, które  w uznaniu zasług  zadeklarował jednoznacznie Prezydent.

Ponadto Pan Prezydent Andrzej Duda przyjął zaproszenie z rąk Komendanta Krzysztofa Napieralskiego na spotkanie na terenie gminy Kcynia i odwiedzin OSP JRS Kowalewko w jubileuszowym roku odzyskania przez Polskę Niepodległości.

materiał: Jednostka Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku 

 

--> wstecz