Wtorek, 22 stycznia 2019 r. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Robert Napierała zastąpi Prezesa Tubiszewskiego

W dzień dziecka w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni odbyło się nadzwyczajne zabranie członków jednostki. Po rezygnacji z funkcji Prezesa OSP Macieja Tubiszewskiego oraz Naczelnika Wojciecha Zakrzewskiego jedną z najważniejszych podejmowanych uchwał był wybór nowego Zarządu kcyńskiej jednostki. Na początku zebrania pisemną rezygnacje złożył także skarbnik Adam Olszak. W zebraniu uczestniczył Zastępca Komendanta Powiatowego bryg. Franciszek Sobiechowski oraz Wiceprezes Zarządu Krajowego OSP Zdzisław Dąbrowski. Rangę Zarządu Gminnego reprezentowali druhowie Prezes Gminny OSP w Kcyni Damian Łyszczarz i Komendant Gminny OSP w Kcyni Michał Olender.

Zebranie prowadził Damian Mantych, który podczas wyborów został oficjalnie wybrany na funkcję naczelnika jednostki. Po wybraniu komisji skrutacyjnej i przedstawieniu 10 kandydatów do Zarządu OSP w Kcyni przystąpiono do głosowania w trybie jawnym.

Nowym Prezesem OSP w Kcyni został dh Robert Napierała, który jest członkiem Orkiestry Dętej.

W skład Zarządu weszli:

Prezes – Robert Napierała

Naczelnik- Damian Mantych,

Zastępca Naczelnika- Łukasz Korbal,

Sekretarz- Marta Michalak,

Skarbnik- Fabian Zmudziński,

Gospodarz -Adrianna Zmudzińska,

Członek- Aurelia Słomska

Członek- Maciej Wojciechowski,

Członek- Michał Kordylewski.

 

Komisja Rewizyjna:

Przewodniczący- Michał Gierczak,

Członek- Katarzyna Wolff,

Członek- Daniel Nowak.

Ponadto uzupełniono skład Zarządu Gminnego o jednego członka jednostki z OSP w Kcyni. Damian Mantych na tym stanowisku zastąpi Wojciecha Zakrzewskiego, który złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

tekst i fot. Robert Koniec 

 

 

 

 

 

--> wstecz