Niedziela, 18 sierpnia 2019 r. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Rolnik Agroprzedsiębiorca roku 2018 do 100 ha

W piątek odbyła się ,,V Gala Rolnika Roku i Sołtysa Roku 2018″  województwa kujawsko-pomorskiego organizowana przez Redakcję Gazety Pomorskiej. Spośród ogromnej liczby zgłoszonych kandydatów, wytypowanych zostało 6 najwyżej punktowanych rolników, do których osobiście udali się przedstawiciele kapituły aby na miejscu ocenić rozwój gospodarstwa i przeprowadzić wywiad z rolnikiem.

Pod uwagę brane były między innymi: dotychczasowe osiągnięcia i zdobyte certyfikaty, inwestycje i innowacyjne technologie w gospodarstwie czy działalność społeczna i charytatywna. Wśród sześciu nominowanych był młody rolnik z Gminy Kcynia pan Mateusz Stachowiak .

Udało mi się trafić do tej znamienitej szóstki nominowanych, co ostatecznie przełożyło się na zdobycie III miejsca w plebiscycie ,,Rolnik Agroprzedsiębiorca roku 2018 do 100 ha” w województwie kujawsko-pomorskim. – mówi nam laureat konkursu.

Wśród członków kapituły i gości obecnych na gali znajdowali się aktualni oraz byli ministrowie rolnictwa, prezesi największych spółek i holdingów w kraju, dyrektorzy i eksperci ośrodków wsparcia rolniczego oraz liczni specjaliści związani z branżą rolniczą. Podczas uczestnictwa w debacie miałem możliwość wskazania konkretnych problemów rolników, na które odpowiedzi udzielił mi osobiście Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Czuję się wyróżniony tym tytułem i jako laureat zawsze podkreślam, że pochodzę z małej rolniczej Gminy Kcynia leżącej na skraju dwóch województw. Myślę, że jest to dobra promocja gminy oraz pozytywny sygnał świadczący o tym, że mieszkańcy z tego terenu również potrafią zdobywać najwyższe wyróżnienia w prestiżowych konkursach, których renoma ma zasięg ogólnopolski. – mówił nam pan Mateusz Stachowiak.

tekst. Robert Koniec

fot. prywatne arch. Mateusz Stachowiaka

 

 

--> wstecz