Poniedziałek, 18 lutego 2019 r. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Skradziony samochód porzucił w Zabłociu

Kryminalni z nakielskiej komendy zatrzymali wczoraj (28.06.18) 31-letniego mieszkańca Nakła podejrzanego o włamanie i kradzież samochodu, a także innych łupów, wśród których były tablice rejestracyjne. Sprawca wprawdzie początkowo zdołał umknąć policjantom, ale już następnego dnia składał wyjaśnienia. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
W środę (27.06.18) rano dyżurny policji w Nakle otrzymał niemal równocześnie trzy zgłoszenia. Pierwsze dotyczyło kradzieży mitsubishi grandis. Z relacji pokrzywdzonego właściciela wynikało, że nieznany sprawca z niezamkniętego domu zabrał kluczyki i odjechał. Straty pokrzywdzony wycenił na blisko 20 tys. zł.
Drugie zgłoszenie dotyczyło innej posesji, z której również nieznany sprawca z zaparkowanego tam niezamkniętego forda ukradł videorejestrator oraz różne dokumenty.
W trzecim pokrzywdzony zgłaszał kradzieży dwóch tablic rejestracyjnych od zaparkowanego na terenie osiedla citroena.

Sprawą kradzieży auta zajęli się kryminalni, którzy uzyskali informację, że ok. 14:30 skradzione mitsubishi było widziane na trasie Szubin-Kcynia. Policjanci pojechali zweryfikować ustalenia. Rzeczywiście na wskazanym odcinku zauważyli skradziony samochód. Kierujący nim nie zatrzymał się do kontroli drogowej i wjechał w kompleks leśny w rejonie miejscowości Zabłocie, gdzie porzucił auto i pieszo oddalił się w nieznanym kierunku.

W trakcie oględzin samochodu policjanci ujawnili w nim skradzione tablice od citroena oraz znaleźli dokumenty na nazwisko 31-letniego mieszkańca Nakła. Analiza zapisów z monitoringu i dokumenty znalezione w pojedzie pozwolił na wytypowanie sprawcy kradzieży.

Następnego dnia (28.06.18) 31-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowody pozwolił udowodnić mężczyźnie kradzież z włamaniem do pojazdu. Sprawca odpowie również za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz jazdę bez uprawnień do kierowania. Niebawem sprawa zostanie skierowana do sądu, który zdecyduje o karze dla mężczyzny. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem można orzec kare pozbawienia wolności od roku do 10 lat, a za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej do 5.

autor: st. asp. Damian Moczadło – p.o. oficera prasowego KPP w Nakle nad Notecią

--> wstecz