Poniedziałek, 18 lutego 2019 r. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Sparing Orła z Orionem. Ruszyły przygotowania do rundy wiosennej.

Od zwycięstwa nad ORIONEM Dziewierzewo drużyna seniorska MLKS ORZEŁ Kcynia rozpoczęła cykl sparingów przed startem rundy wiosennej. W związku z nową polityką klubu nastawioną na popularyzację piłki nożnej w całej Gminie Kcynia, pierwszy mecz kontrolny rozegrany w minioną niedzielę (tj. 11 marca br.) odbył się na boisku w Turzynie przy nowo wybudowanej Świetlicy Wiejskiej.
Sparing z lokalnym ORIONEM był pierwszym sprawdzianem efektów przygotowania w okresie zimowym. Regularne treningi, uczciwie przepracowane na halach sportowych
w miesiącach wolnych od rozgrywek ligowych dały bardzo pozytywny efekt. Seniorzy ORŁA w dobrym stylu pokonali kolegów a wynik 3:0 daje nadzieję na kolejne zwycięstwa.

Kolejny mecz sparingowy odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 18 marca o godz. 13:00 w Chwaliszewie z drużyną Victoria Bydgoszcz.
Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej i kibicującym zespołom ORŁA Kcynia do Chwaliszewa.

W 2018 r. MLKS Orzeł Kcynia otrzymał dotację pozyskaną ze środków budżetowych gminy Kcynia, w otwartym konkursie ofert pn. „Rozwój sportu na terenie gminy Kcynia w 2018 roku”. Nadmienić należy że jest to kwota 25.000,00 zł na cały rok działalności sportowej, która stanowi część środków potrzebnych do funkcjonowania dwóch zespołów (młodzieżowego i seniorskiego).

Całkowitej zmianie uległa polityka klubu. Wszystkie działania wielu zaangażowanych ludzi, nastawione są na odbudowę klubu, który pomimo trudności i bagażu rozmaitych problemów funkcjonuje nadal. W MLKS Orzeł Kcynia zarząd, trenerzy i zawodnicy działają non profit! Nikt nie pobiera wynagrodzenia, wszyscy działają z pasją dla dzieci, młodzieży i dorosłych sympatyków piłki nożnej z Gminy Kcynia a przede wszystkim z poczuciem odpowiedzialności za wartość jaką stanowi Nasz Klub. Zależy nam na tym, aby klub z wieloletnią historią funkcjonował nadal umożliwiając m.in. dzieciom z Gminy Kcynia aktywne i bezpłatne zajęcia ruchowe oraz aby organizował aktywne formy spędzania czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu naszej gminy.
Mamy świadomość, że wprowadzamy niepopularną ostatnimi czasy działalność sportową nieodpłatną, czysto społeczną, ale wyrażamy nadzieję, że inne kluby sportowe działające nie tylko na terenie naszej gminy pójdą naszym wzorem.

materiał: MLKS ORZEŁ Kcynia

--> wstecz