Wtorek, 21 maja 2019 r. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Burza po sumie w Dziewierzewie. Nagraliśmy film, bo trudno to opisać

Nasz portal został poproszony o interwencję medialną w sprawie sporu pomiędzy grupą parafian z Dziewierzewa, a proboszczem Parafii.  W tej sprawie wykorzystaliśmy już chyba wszystkie możliwości. Rozmawialiśmy kilkukrotnie z naszym księdzem Proboszczem, byliśmy u księdza Biskupa Jana Tyrawy, spotkaliśmy się na zebraniach i jak do tej pory nasz ksiądz Proboszcz Zbigniew Plewa nie wyjaśnił nam dlaczego zataił fakt sprzedaży mienia i ziemi parafii.- mówi Andrzej Maćkowski, który nie jest członkiem Rady Parafialnej ale jest zaangażowany w sprawę.

Sprawa nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie to, że odnaleziono i wydrukowano wszelkie potrzebne dokumenty z internetowych Ksiąg Wieczystych, które potwierdziły sprzedaż przedwstępną około 10 ha ziemi i plebanię. – poinformowano naszą redakcję. Członkowie Rady Parafialnej spotykali się z Proboszczem i Biskupem ale spotkanie te kończyły się fiaskiem.

Tydzień temu w niedzielę 23 września doszło do incydentu, bo ktoś w nocy łańcuchem zablokował bramę do kościoła. Społeczeństwo Dziewierzewa jest zbulwersowane zatajeniem sprzedaży. Ksiądz tłumaczy się, że nie może ujawnić kwoty sprzedaży, gdyż obowiązuje go tajemnica sprzedaży.

W pierwsza niedzielę października do Dziewierzewa oprócz kamery kcynia.INFO przyjechali reporterzy PolsatNEWS i NOWA TV, fakt24.pl.

Ksiądz Proboszcz po mszy świętej odniósł się do sprawy i obszernie wyjaśnił swoje działania, które jednak nie przekonały sporej ilości osób. Pamiętając i czcząc miejsce jakim jest kościół nie nagrywaliśmy wypowiedzi księdza Proboszcza w kościele. Po mszy oczekiwano na wyjście księdza z kościoła, aby porozmawiać poza świątynią. Tak się jednak nie stało. Członkowie Rady Parafialnej oraz mieszkańcy głośno wypowiadali się o sprawie dla mediów, gdy nagle przez miejsce gdzie zgromadzili się parafianie wyjechał swoim pojazdem ksiądz proboszcz, który wysiadł i rozmawiał z mediami i swoimi parafianami.

Spotkanie nie było przyjemne dla kapłana oraz mieszkańców. Co mówił Proboszcz Parafii? Jak reagowali parafianie? Tego nie podejmujemy się opisać. Kcynia.INFO jak zwykle stara się przekazać materiał obiektywnie dla INFOrmacji, a nie sensacji dlatego zostawiamy Państwa z relacją naszej kamery.

Interweniowała policja.

tekst. Robert Koniec

--> wstecz