Czwartek, 18 kwietnia 2019 r. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Spotkanie profilaktyczne dzielnicowego w szkole w Palmierowie

W Szkole Podstawowej w Palmierowie kcyński dzielnicowy spotkał się z dziećmi. W trakcie spotkania z uczniami klas 0 – VII rozmawiał o bezpieczeństwie, zachowaniu na jezdni oraz o odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Wczoraj (11.06.18) asp. Bartosz Królczyk, dzielnicowy z Kcyni, pojechał na spotkanie z dziećmi do Szkoły Podstawowej w Palmierowie.

W spotkaniu udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły. Policjant przeprowadził zajęcia w dwóch grupach. Na początek uczniowie najmłodszych klas usłyszeli podstawowe wiadomości na temat bezpieczeństwa, w tym bezpiecznego zachowania się na drodze, w dom, w trakcie zabawy oraz w kontaktach z osobami obcymi. A także rady, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Asp. Królczyk przypomniał dzieciom także o tym, jak właściwie zachowywać się w trakcie jazdy na rowerze i rolkach. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, same też opowiadały o różnych przygodach ze swojego życia. Uczniowie ze starszych klas usłyszeli, że już niebawem, kiedy ukończą 13 lat, sami będą odpowiadać za swoje negatywne zachowanie. Prowadzący spotkanie wytłumaczył, iż młodzież odpowiada przed sędzią rodzinnym i nieletnich i ostrzegał przedstawiając na przykładach, jakie sprawy nieletnich trafiają do sądu.

Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią
Mł. asp. Justyna Andrzejewska

 

--> wstecz