Spotkanie profilaktyczne w szkole w Palmierowie – Kcynia info - serwis informacyjny Spotkanie profilaktyczne w szkole w Palmierowie – Kcynia info - serwis informacyjny
Środa, 15 sierpnia 2018 r. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Spotkanie profilaktyczne w szkole w Palmierowie

W Szkole Podstawowej w Palmierowie kcyński dzielnicowy spotkał się z dziećmi. W trakcie spotkania rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie, zachowaniu na jezdni oraz o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Spotkanie zorganizowano w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”.

Asp. Bartosz Królczyk z kcyńskiego komisariatu pojechał na spotkanie z dziećmi do Szkoły Podstawowej w Palmierowie. W spotkaniu udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły. Policjant przeprowadził zajęcia w dwóch grupach wiekowych.

Na początek najmłodsi z klas 0 – III usłyszeli podstawowe wiadomości na temat bezpieczeństwa w tym bezpiecznego zachowania się na drodze, w dom, w trakcie zabawy oraz w kontaktach z osobami obcymi. Asp. Królczyk przypomniała dzieciom także o tym jak właściwie zachowywać się w trakcie jazdy na rowerze i rolkach. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, same też opowiadały o różnych przygodach ze swojego życia.

Uczniowie klas IV – VII usłyszeli, że już niebawem, kiedy ukończą 13 lat, sami będą odpowiadać za swoje negatywne zachowanie. Prowadzący spotkanie wytłumaczył, iż młodzież odpowiada przed sędzią rodzinnym i nieletnich i ostrzegał przedstawiając na przykładach jakie sprawy nieletnich trafiają do sadu.

Spotkanie z uczniami zorganizowano w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”, która zainicjowana została przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią
mł. asp. Justyna Andrzejewska

--> wstecz