Czwartek, 18 października 2018 r. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie

17 października policjanci z Nakła i Kcyni spotkali się na pogadance profilaktycznej z uczniami Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie. Spotkania z dziećmi współprowadziła przedstawicielka nakielskiego Sanepidu. Mowa była o bezpieczeństwie, ale też odpowiedzialności prawnej nieletnich, dopalaczach i cyberprzemocy.

Wczoraj (17.10.) uczniowie Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie gościli na lekcjach policjantów z nakielskiej jednostki: sierż. szt. Zofię Wrzeszcz oraz asp. Łukasza Król. Mundurowi pojechali do szkoły, aby przeprowadzić z uczniami pogadanki profilaktyczne. Współprowadzącym zajęcia był kcyński dzielnicowy asp. szt. Marek Dubiel oraz p. Aneta Okoniewska z nakielskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Zajęcia z uczniami zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych.

Uczniowie z klas I – III wspólnie z policjantami uczyły się podstawowych przepisów ruchu drogowego oraz ćwiczyły je w praktyce. Mundurowi informowali jaką stroną drogi powinien poruszać się pieszy, jak winien się zachowywać na jezdni oraz jak należy bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych. Przypominali też jak niebezpieczne w skutkach mogą okazać się zabawy na drodze i informowali jak wystrzegać się niebezpieczeństw związanych z ruchem pojazdów. P. Okoniewska z Sanepidu mówiła o zdrowym stylu życia i o tym jak dbać o zdrowie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski przekazane mundurowym przez nakielski salon telefonii komórkowej Play.

Z uczniami z klas starszych tj.: IV-VII oraz gimnazjalistami policjanci rozmawiali o odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane przez nich czyny. Funkcjonariusze zwracali uwagę, że z chwilą ukończenia lat 13, każdy odpowiada za swoje czyny sam i ponosi odpowiedzialność za łamanie prawa przed sądem rodzinnym i nieletnich. Mowa była także o demoralizacji oraz jej przejawach, a także cyberprzemocy i zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy.

Dzieci miały również okazję poznać policyjnego czworonoga, a o pracy z nim i jego tresurze usłyszeć od przewodnika asp. Łukasza Króla.

 Mł. asp. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz