Środa, 27 maja 2020 r. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Strażacy świętowali w Mieczkowie

W sobotę w Mieczkowie odbyły się gminne uroczystości Dnia Strażaka. Ten uroczysty dzień był także okazją do świętowania 90 rocznicy powstania miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. O godzinie 10:00 w kościele w Mieczkowie została odprawiona Msza w intencji strażaków, a po nabożeństwie na placu przez remiza OSP odbyły się główne uroczystości.

Do Mieczkowa przyjechał Komendant Powiatowy PSP w Nakle nad Notecią bryg. Sławomir Reszkowski, burmistrz Kcyni Marek Szaruga, Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP Żdzisław Dąbrowski, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP Piotr Hemmerling. Komendant Komisariatu Policji w Kcyni st.asp Artur Woźniak oraz przedstawiciele jednostek z gminy Kcynia i zaprzyjaźnionych jednostek z Osieka i Lipiej Góry.

Uroczyste przemarsze umiliła kcyńska Orkiestra Dęta. Gminny Dzień Strażaka był znakomitą chwilą do wręczenia medali i odznaczeń za służbę dla pożarnictwa. Na budynku remizy OSP w Mieczkowie odsłonieto pamiątkowa tablicę z okazji 90 rocznicy powstania jednostki.

Okolicznościowe przemowienia wygłosili zaproszeni goście a uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy zaprezentowali sie w programie artystycznym.

tekst i fot. Robert Koniec

 

--> wstecz