Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Strażak i kominiarz w jednej osobie przestrzegał przed czadem

Strażak i kominiarz w jednej osobie poprowadzi spotkanie z seniorami i przestrzegał przed groźnym i cichym zabójcą jakim jest potocznie zwany „Czad”. Sekcyjny Paweł Krzeszewski w auli Centrum Kultury w Kcyni mówił o zagrożeniach związanych z sezonem grzewczym w gospodarstwach domowych.

Mieszkaniec Kcyni wie, co mówi gdyż od lat łączy dwa zawody, strażaka i kominiarza. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle n/Notecią tłumaczył członkom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kcyni czego nie robić podczas palenia w domowym piecu. Strażak podkreślił bardzo duże znaczenie tlenku węgla, który bardzo często zabija swoje ofiary nie pozostawiając szans na ratunek w sytuacjach gdzie nie są przestrzegane najważniejsze warunki dla przeprowadzenia prawidłowego procesu spalania w piecach węglowych i gazowych.

Kominiarz podkreślił jak ważną sprawą dla bezpieczeństwa rodzin jest kontrola przewodów kominowych i wentylacyjnych. Zachęcał do montażu w swoich domach czujek tlenku węgla, które nie są kosztowne a ich zastosowanie bardzo często skutecznie ostrzega nas o zaistniałym zagrożeniu.

Na zakończenie sekcyjny Paweł Krzeszewski wręczył czujkę tlenku węgla, którą w drodze losowania wygrał jeden z uczestników spotkania. Czujkę ufundował Starosta Nakielski w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

tekst. Robert Koniec

fot. KP PSP w Nakle n/Notecią  

--> wstecz