Wtorek, 26 marca 2019 r. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu w Palmierowie

„Nie bądź zielony w temacie autyzmu, bądź niebieski”

Do celebrowania tego święta, po raz drugi, włączyła się cała społeczność  Szkoły im. Orła Białego w Palmierowie. Inicjatorkami tego przedsięwzięcia były nauczycielki z Oddziału Przedszkolnego panie Katarzyna Morzyńska i Ewelina Szymańczak. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem był kolor niebieski, dlatego też w piątek 6 kwietnia, wszyscy uczniowie szkoły, jak i personel mieli na sobie niebieski element garderoby oraz wstążkę solidarności z osobami chorymi
na autyzm.

Szkoła również została udekorowana: na każdych drzwiach sal lekcyjnych zostały powieszone niebieskie serca, plakaty oraz informacje na temat całościowego zaburzenia rozwojowego jakim jest spektrum autyzmu.

Ponadto każdy wychowawca przeprowadził z uczniami pogadankę pod hasłem „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, bądź niebieski” na których informowali o objawach spektrum autyzmu oraz jak należy reagować na zachowanie rówieśnika z autyzmem.

Podczas zajęć plastycznych „królował” kolor niebieski. Dodatkowo, wykonane prace były prezentami dla dziecka z spektrum autyzmu.

Celem Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu jest podnoszenie społeczne świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata.

materiał: SP Palmierowo

 

 

--> wstecz