Sobota, 20 kwietnia 2019 r. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

„Świeć Przykładem” w powiecie nakielskim

Nakielska „drogówka” prowadziła działania pt. „Świeć przykładem”. Przez ostatnie dwa dni na terenie województwa kujawsko – pomorskiego mundurowi przypominali pieszym o obowiązku wyposażania się w elementy odblaskowe i uświadamiali, jak ważne dla bezpieczeństwa jest ich noszenie na odzieży.  

Z myślą o bezpieczeństwie pieszych użytkowników dróg policjanci powiatu nakielskiego cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane właśnie na bezpieczeństwo tych „niechronionych uczestników ruchu drogowego”.

Jedna z tego typu akcji pn. „Świeć Przykładem” została zorganizowana na drogach województwa kujawsko – pomorskiego w ostatnich dniach (24-25.10.18). W działania aktywnie włączyli się także policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego. Mundurowi przypominali pieszym przepisy dotyczące noszenia elementów odblaskowych. Zachęcali, aby korzystać z nich również w obszarze zabudowanym. Wszędzie tam, gdzie widoczność jest ograniczona, a kierowca może mieć trudność z dostrzeżeniem pieszego na czas. Policjanci przypominali też pieszym przepisy regulujące ich poruszanie się po drogach.

Podczas działań „Świeć Przykładem” policjanci reagowali również na nieprawidłowe zachowanie kierowców wobec pieszych.

asp. szt. Damian Moczadło – p.o oficera prasowego KPP w Nakle nad Notecią
--> wstecz