Czwartek, 27 czerwca 2019 r. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Szkoła w Laskownicy wesprze „Pewną Akcję”. Przyłącz się i Ty.

Ratownicy Ochotniczej Straży Pożarnej Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej pod dowództwem rat. spec. Błażeja Trelińskiego wyruszają na Wileńszczyznę. Powodem tego jest znana i ogólnopolska akcja pomocy naszym rodakom oraz placówkom oświatowym, które kultywują tradycje Rzeczypospolitej na jej dawnych Kresach Wschodnich.  ,,Pewna Akcja”- taki tytuł przybrał ten szczytny, ogólnonarodowy zryw, w który ratownicy z Kowalewka angażują się po raz kolejny, śladem lat ubiegłych i jednocześnie proszą wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie.  Każda osoba, która zechce pomóc proszona jest o kontakt telefoniczny lub bezpośredni przyjazd z darami na teren OSP JRS w Kowalewku, gdzie będzie mogła je przekazać.
Główne potrzeby stanowią: środki czystości osobistej, chemia gospodarcza, herbata, papier A4, pomoce naukowe, żywność trwała.  Dary zbierane będą do 25 stycznia 2019r. Wszelkie informacje pod nr kom.793-770-127.
Zachęcamy wszystkich do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

W poniedziałek strażacy z JRS w Kowalewku odwiedzili Szkołę Podstawową im. Miłośników Przyrody w Laskownicy. Nauczyciele wraz z uczniami postanowili wesprzeć akcję do czego zachęcamy także inne szkoły, instytucje i mieszkańców Gminy Kcynia.

tekst i fot. Robert Koniec

 

 

--> wstecz