Wtorek, 26 marca 2019 r. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

W szkołach przeprowadzono warsztaty pierwszej pomocy

2018 to kolejny rok z rzędu, kiedy klub sportowy MLUKS Orlik Kcynia z sukcesem pozyskał środki w otwartych konkursach ofert pn. „Zdrowie i wolontariat” ogłoszonych przez Gminę Kcynia i powiat nakielski. Dzięki uzyskanym dotacjom, we współpracy z p. Damianem Garlickim z firmy „Med-life”, przeprowadzane są profesjonalne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i RKO. Tym razem ze środków pozyskanych z Zarządu Powiatu Nakielskiego prowadzimy cykl zajęć pod hasłem „Umiemy i chcemy ratować życie”.

W ostatnich dniach zajęcia obejmujące część teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną, odbyły się w Zespole Szkół Technicznych, Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kcyni oraz w dwóch Szkołach podstawowych: w Laskownicy i Dobieszewie. Podczas zajęć uczniowie utrwalili zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych takich jak m.in. wypadek, resuscytację krążeniowo – oddechową oraz ułożenie w pozycji bocznej, ustalonej osoby poszkodowanej i jej odpowiednie zabezpieczenie do czasu przyjazdu służb ratunkowych.
Bez wątpienia tego typu warsztaty są nie tyle potrzebne, co wręcz niezbędne w świetle wzrostu liczby pojazdów na naszych drogach, a tym samym niestety większej liczby zdarzeń i wypadków drogowych.

tekst i zdjęcia: Bartek Łyszczarz

fot. Robert Koniec

--> wstecz