Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Szkolny rajd rowerowy z „drogówką” i dzielnicowym

Policjanci z nakielskiej „drogówki” i kcyński dzielnicowy wzięli udział w rajdzie rowerowym organizowanym dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Laskownicy. Rajd był doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa rowerzystów i promowania akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy zorganizowało pierwszy szkolny rajd rowerowy dla uczniów klas V-VIII. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali także mundurowi z nakielskiego referatu ruchu drogowego, a także dzielnicowy. Policjanci przyjęli zaproszenie, gdyż szkolny rajd był doskonałą okazją, aby porozmawiać z młodzieżą na temat bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym.

Przed wyjazdem na trasę rajdu policjanci „drogówki” udzielili instruktażu nauczycielom oraz uczniom, w jakiś sposób uczestnicy rajdu mogą przemieszczać się drogą. Przypominali najważniejsze zasady bezpieczeństwa, o których winni pamiętać rowerzyści. Mówili również o tym, jak powinien być prawidłowo wyposażony rower. Nie zabrakło też informacji o właściwym ubiorze rowerzysty, konieczności wyposażania się przez użytkowników jednośladów w odblaski oraz kaski ochronne.

Po tej krótkiej, ale jakże ważnej lekcji, młodzież z nauczycielami wyruszyła ustaloną trasą przejazdu, a o ich bezpieczeństwo dbała zabezpieczająca przejazd „drogówka”, a także dzielnicowy, który wyznaczoną trasę pokonał rowerem wspólnie z młodzieżą i nauczycielami.

Kiedy już wszyscy uczestnicy rajdu dotarli do celu, biorący udział w rajdzie dzielnicowy, asp. Bartosz Królczyk wręczył dzieciom upragnione karty rowerowe, które uczniowie zdobyli po uprzednim zdaniu egzaminu teoretycznego oraz praktycznego. Egzamin ten odbył się kilka tygodni wcześniej w szkole.

Szkolny rajd był doskonałą okazją do promowania akcji informacyjno – edukacyjnej „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

mł.asp. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz