Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Szukamy Społeczników. Znacie takich?

Zakończył się rok 2017 i Rada Miejska ogłosiła coroczny konkurs, którego zwycięzca otrzymuje zaszczytny tytuł „Społecznika Roku Gminy Kcynia 2017″. Jak przewiduje regulamin ” Tytuł ten przyznawany jest osobie fizycznej podejmującej nieodpłatnie działania na rzecz mieszkańców i na rzecz Gminy Kcynia, która nie zajmuje funkcji publicznej i kieruje się mottem „Dawać innym i działać na rzecz innych bezinteresownie”.

Popatrzcie Państwo wokół siebie i zgłoście osoby, które Waszym zdaniem zasługują na to wyróżnienie. W dzisiejszych czasach na szczęście są jeszcze ludzie, którzy angażują się w wiele fajnych i pozytywnych przedsięwzięć. Prężnie działają w sołectwach, stowarzyszeniach czy po prostu udzielają się bez wsparcia żadnej organizacji. Kandydatów może zgłaszać co najmniej 5-osobowa grupa pełnoletnich obywateli z terenu Gminy Kcynia, dowolna instytucja, stowarzyszenie lub organizacja. Kandydatów do tytułu „Społecznika Roku Gminy Kcynia” można zgłaszać do końca stycznia każdego roku na adres: „Rada Miejska w Kcyni, ul. Rynek 23, 89-240 Kcynia, Biuro Rady”.

Jak widać Rada Miejska nie zmieniła jeszcze regulaminu, który pozwalał zgłosić takiego kandydata 5 osobom, a szkoda bo właśnie ten punkt w przeszłości wzbudził wiele negatywnych komentarzy.

Formularz karty zgłoszenia i regulamin dostępny jest na stronie BIP Gminy Kcynia pod linkiem http://mst-kcynia.rbip.mojregion.info/regulamin-konkursu/.

tekst i fot. Robert koniec

źródło: kcynia.pl

--> wstecz