Wtorek, 21 maja 2019 r. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Rok temu przeszła nawałnica pozostało smutne wspomnienie

Dokładnie rok temu, 11 sierpnia przez nasz region przeszła nawałnica, która na wiele lat zostawi w naszej pamięci złe wspomnienia. Tego wieczoru nie zapomnę chyba nigdy, gdyż relacjonując NA ŻYWO przebieg burzy w Kcyni nie byłem świadomy, że znajduje się w centrum nawałnicy, która przeszła także przez Kcynię. Na szczęście okazało się, że zniszczenia w samej Kcyni oraz gminie były duże ale cieszyliśmy się, że nie tak duże jak w innych częściach naszego kraju.

Dziś w rocznicę nawałnicy możemy powiedzieć, że nikt nie był świadomy takiej zmiany pogody i w konsekwencji tego tak ogromnych zniszczeń wyrządzonych przez nawałnicę. Od tego dnia odpowiednie służby informują nas o każdej zbliżającej się burzy i wietrze. Trochę przyzwyczajamy się do komunikatów, które mogą uśpić naszą czujność.

Dziś okres upalnych dni i skrajnie wysokich temperatur powoduje, że pojawia się ryzyko wystąpienia kolejnych niebezpiecznych zjawisk pogodowych ale wszyscy mamy nadzieję, że tak się nie stanie już nigdy. Zapraszamy Państwa do fotograficznych i filmowych wspomnień z tego okresu.

Dokładnie rok temu 11 sierpnia przeszła na naszym terenie straszna nawałnica. Szkody, które wyrządziła były olbrzymie. Nikt na drugi dzień nie spodziewał się, że będzie świadkiem takich widoków. Połamane drzewa, zerwane dachy, linie energetyczne. Po trzech dniach nakręciłem film dronem, żeby oszacować straty w Nadleśnictwie Szubin. Trzy dni temu postanowiłem nagrać dokładnie te same ujęcia. Prace, które wykonali leśnicy szokują… – pisze autor filmu Jurek Napierała

tekst i fot. Robert Koniec

film: Jurek Napierała 

--> wstecz