Poniedziałek, 18 lutego 2019 r. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Trzeźwy poranek na terenie powiatu nakielskiego

Dzisiaj (12.03.2018r.), od godzin rannych, na drogach powiatu nakielskiego mundurowi prowadzili kontrole stanu trzeźwości. Policjanci sprawdzili trzeźwość łącznie 1588 kierowców. Nie wszyscy kierujący byli trzeźwi.
Dzisiaj (12.03), od wczesnych godzin rannych, na drogach powiatu nakielskiego, mundurowi kontrolowali trzeźwości kierowców. W działaniach „Trzeźwy kierujący” udział wzięli policjanci referatu ruchu drogowego i inni policjanci prewencji.

W trakcie  prowadzonych działań, skontrolowano trzeźwości 1588 kierowców. Jak się okazało, nie dla wszystkich, dzisiejszy poranek był trzeźwy. W Gorzeniu został zatrzymany kierowca samochodu osobowego, u którego alkomat wykazał ponad pół promila alkoholu w organizmie, a u kierującego rowerem w miejscowości Kowalewo alkomat wskazał prawie 1,5 promila alkoholu.

Kierujący samochodem osobowym stracił prawo jazdy i odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem  w stanie nietrzeźwości, za które kodeks karny przewiduję karę do 2 lat pozbawienia wolności. Rowerzysta będzie odpowiadał przed sądem za popełnione wykroczenie.

materiał:  st. asp. Damian Moczadło – p.o. oficera prasowego KPP w Nakle nad Notecią

--> wstecz