Sobota, 20 kwietnia 2019 r. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Udana wycieczka do Ustki

W dniu 11 sierpnia 2018 r. Sołtys wsi Sierniki zorganizował jednodniową wycieczkę do Ustki nie tylko dla mieszkańców sołectwa.

Była to od 2011 roku już szesnasta wycieczka zorganizowana przez Sołtysa z tym samym przewoźnikiem. Jednakże pierwsza ciesząca się tak dużą popularnością, gdyż uczestniczyła w niej rekordowa liczba osób 106 uczestników (mieszkańcy sołectwa i okolic), w ogromnej rozpiętości wiekowej od 4 do ponad 70 roku życia.

Z uwagi na tak duże zainteresowanie wycieczka podróżowała dwoma autobusami. Wycieczkę rozpoczęliśmy o godz.5:00 równocześnie z Siernik i Iwna po drodze zabierając pozostałych uczestników z Łankowic, Kcyni i Nakła. Około godziny 10:00 dotarliśmy do Ustki. Pobyt w Ustce przewidziany był do godziny 19:00. W tym czasie niektórzy z uczestników zażywali kąpieli morskiej, inni ograniczyli się do kąpieli słonecznej, a pozostali zwiedzali Ustkę i wiele innych atrakcji turystycznych, takich jak Latarnia morska, czy bunkry w zachodniej części miasta. Większość uczestników skorzystała także z „atrakcji” kulinarnych i tradycyjnie raczyło się świeżo smażonymi rybami.

Pogodę mieliśmy wspaniałą i słoneczną, jedynie około godziny 13:00 aura sprawiła małego psikusa w postaci przelotnych opadów. Jednakże to nie popsuło pogodnych nastrojów wycieczkowiczów. Zmęczeni i zadowoleni z udanej wycieczki późnym wieczorem wróciliśmy do domów.

materiał: E.Hodana

--> wstecz