Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Uroczystość pasowania w SP w Sipiorach

Tradycją Szkoły Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach jest uroczyste pasowanie na zerówkowicza i ucznia. To wyjątkowe wydarzenie na długo zapadnie w pamięci dzieci z oddziału przedszkolnego oraz pierwszoklasistów, jako dzień oficjalnego wstąpienia do społeczności szkolnej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: dyrektor szkoły pani Iwona Musiał, przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Stałowska, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz cała brać uczniowska.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego oraz powitania wszystkich zebranych. Następnie główni bohaterowie uroczystości przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich pań: Doroty Gwit i Zofii Sobocińskiej, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Podczas swojego występu wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i zachowania w ruchu drogowym oraz znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Za pięknie zaśpiewane piosenki i wzorcowo wyrecytowane wiersze mali artyści otrzymali od publiczności gromkie brawa. Wszyscy zgromadzeni zgodnie stwierdzili, że dzieci mogą zostać przyjęte do społeczności szkolnej. Po uroczystym ślubowaniu na sztandar szkoły, pani dyrektor Iwona Musiał dokonała symbolicznego pasowania na zerówkowicza i ucznia, po czym złożyła najmłodszym i ich rodzicom serdeczne życzenia. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i przypieczętowali swoją przynależność do braci uczniowskiej.

Na znak radości z powodu przyjęcia młodszych kolegów do społeczności szkolnej, uczniowie z klasy drugiej i trzeciej pod opieką wychowawczyni pani Julity Rybackiej- Stróżyk przygotowali przedstawienie pt. ,,O Jasiu, o pszczole, o wietrze i dzięciole”. Na zakończenie wręczyli młodszym koleżankom i kolegom upominki.

Po uroczystości dzieci i zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym gratulujemy wspaniałych pociech, a zerówkowiczom i pierwszakom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Materiał: SP Sipiory

--> wstecz