Środa, 20 stycznia 2021 r. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Ustalenia policji ws. śmiertelne potrącenie pieszego

Nakielscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności wypadku do jakiego doszło w minioną sobotę (09.01.21) na drodze pomiędzy Kcynią a Szubinem. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 55-letni mieszkaniec gminy Kcynia.

Zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pieszego i auta osobowego na trasie Kcynia-Szubin dyżurny nakielskiej komendy otrzymał w minioną sobotę (09.01.21)o godzinie 18.00.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 55-letni mieszkaniec gminy Kcynia, idąc drogą z Kcyni w kierunku Szubina, z niewyjaśnionych przyczyn zatoczył się na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżającego mercedesa. W wyniku zdarzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem był trzeźwy.

Postępowanie w sprawie tego tragicznego wypadku prowadzą, pod nadzorem prokuratury, policjanci z nakielskiego wydziału kryminalnego.

Nakielska policja apeluje, abyśmy, poruszając się po drogach, pamiętali o tym, by być widocznym dla innych. Jednocześnie przypomina, że pieszy poruszający się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używać elementów odblaskowych w taki sposób, aby być zauważalnym dla innych uczestników ruchu drogowego. Wyjątkiem jest sytuacja, w której poruszamy się po drodze przeznaczonej jedynie dla pieszych lub po chodniku.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie: Robert Koniec

--> wstecz