Piątek, 26 lutego 2021 r. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

W Poradni K rozpoczęto szczepienia seniorów

Dziś ruszyły szczepienia przeciwko covid 19 w Kcyni. W Poradni K w czwartek zaszczepionych zostało trzydziestu seniorów. Szczepienia w Kcyni realizuje szubiński szpital i będą się one odbywały co czwartek. Budynek poradni K mieści się przy ulicy Dworcowej 35 a wejście jest od strony ulicy Nowej.

Drugi punkt szczepień w Gminie Kcynia zaszczepił już 120 osób pierwszą dawką i 30 osób druga dawką. W Żarczynie szczepi dr Szymczak z Szubina.

W Urzędzie Miejskim w Kcyni, codziennie, w godz. 8.00 – 15.00 działa telefoniczna infolinia (nr tel. 52 589 37 30) pod którą osoby starsze, schorowane, mające obiektywne, niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień, uzyskać mogą pomoc transportową. W transporcie na szczepienia pomagają strażacy z jednostek OSP (Łankowice, Dobieszewo, Żarczyn, Żurawia– poinformowała nas Pani Ewa Hałas, które jest gminnym koordynatorem d/s dowozów mieszkańców do punktów szczepień przeciwko covid 19 do 20 kilometrów poza granice gminy.

tekst i fot.Robert Koniec

--> wstecz