Wtorek, 22 stycznia 2019 r. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wraca inicjatywa „Spacerów z historią”.

W te wakacje do Kcyni wraca inicjatywa „Spacerów z historią”. Organizuje je Dźwiękowe Archiwum Kcyni. Zapraszamy w każdy czwartek lipca.
Dźwiękowe Archiwum Kcyni jako pierwsze zaproponowało mieszkańcom taką formę poznawania historii – blisko jej materialnych śladów, z unikalnymi materiałami źródłowymi. Udział w spacerach jest bezpłatny, a ich formuła popularyzuje historię lokalną.

Chcemy na okres wakacji zaproponować Państwu taki sposób poznawania miasta i jego zabytków. Nie z kart książki, nie z internetu, ale „w terenie”. Często przechodzimy obok jakiegoś budynku czy miejsca nie mając świadomości, jaka była jego historia, co się tam wydarzyło. Warto znać historię miasta, w którym żyjemy, bo to czyni nas bardziej świadomymi – zapewnia Justyna Makarewicz, koordynatorka „Spacerów z historią”.

Przypomnijmy – „Spacery z historią” miały swoje dwie edycje – w 2013 r. i 2014 r. Dodatkowo, w 2014 r. zorganizowane zostały SPACERki z historią – wersja przeznaczona dla najmłodszych odbiorców.

Odpowiadając na liczne sygnały mieszkańców wracamy do idei „Spacerów z historią”. W edycji 2018 r. spotykać się będziemy w kolejne czwartki lipca o g. 18.00. Zbiórka na kcyńskim Rynku.

Poniżej prezentujemy szczegółowy program „Spacerów”. Zapraszamy do wspólnego odkrywania miasta i jego zabytków!

 

tekst: Justyna Makarewicz/UM w Kcyni

 

--> wstecz