Sobota, 19 września 2020 r. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Wspólne działania Policji i Sanepidu na terenie powiatu nakielskiego

Nakielscy policjanci, wspólnie z pracownikami Sanepidu sprawdzali, czy w powiecie nakielskim przestrzegane są obostrzenia związane z koronawirusem. W trakcie wspólnych działań sprawdzano lokale gastronomiczne i sklepy.

Nakielscy policjanci, wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Nakła, w minionym tygodniu przeprowadzili liczne kontrole lokali gastronomicznych i sklepów na terenie powiatu nakielskiego, pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z koronawirusem.

W czasie wspólnych działań sprawdzano czy są przestrzegane przepisy dotyczące noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach. Przypominano o zasadach dotyczących zachowania odpowiedniej odległości między klientami, oczekującymi w kolejce oraz o dezynfekcji dłoni. Niestety, nie we wszystkich lokalach zasady te były przestrzegane i kontrole zakończyły się wystawieniem mandatów.

Policjanci przypominają, że osoby nieprzestrzegające obowiązujących obostrzeń muszą liczyć się z karą, nie tylko w postaci pouczenia, ale mandatu karnego lub skierowania wniosku do sądu. Maksymalny mandat może wynieść do 500 złotych. Policjanci mogą również skierować wniosek do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tysięcy złotych. Natomiast sanepid może nakazać zapłatę nawet 30 tysięcy złotych.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią  

--> wstecz