Wtorek, 22 stycznia 2019 r. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Z Mycielewa do Rzymu

Zofia Strzyżewska i Kaja Stróżyk- uczennice III klasy gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Mycielewie odniosły wielki sukces w szóstej edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach: Św. s. Faustyna Kowalska- życie, misja Miłosierdzia Bożego i kult na tle historii Polski.
Celem konkursu, adresowanego do uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej i klas gimnazjum, jest wychowanie do wartości poprzez pokazanie postaci Wielkich Polaków, szczególnie związanych z regionem kujawsko- pomorskim, rozwijanie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu i rozwijanie interdyscyplinarnych umiejętności, łączenie wiedzy i praktyki z różnych dziedzin naukowych. Głównym organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, a współorganizatorami są m.in.: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Toruniu.
W etapie szkolnym w województwie kujawsko-pomorskim w konkursie wzięło udział 662 uczestników, do etapu rejonowego zakwalifikowało się 180 uczniów ( w tym trzy uczennice z naszej szkoły: Zofia Strzyżewska, Kaja Stróżyk i Natalia Borzych),do finału dostało się 45 uczniów. Tytuł laureata zdobyło 21 uczestników, którzy uzyskali co najmniej 80% punktów. Najlepsza w tym gronie okazała się Zosia Strzyżewska, zdobywając I miejsce a Kaja Stróżyk zajęła miejsce III! Główną nagrodą jest pielgrzymka do Rzymu. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 11 kwietnia 2018 roku w Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku.
Warto dodać, że uczniowie szkoły w Mycielewie co roku biorą udział z sukcesem w Wojewódzkim Konkursie Interdyscyplinarnym o Wielkich Polakach. Podczas wcześniejszych edycji przygotowywała uczniów pani Renata Szczepaniak, natomiast w tym roku opiekunem merytorycznym był ks. Marcin Wierzchosławski.
Gratulujemy Zosi i Kai sukcesu!

materiał: SP Mycielewo

 

--> wstecz