Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Zajęcia profilaktyczne dla uczniów szkoły w Dziewierzewie

Wiele różnych tematów związanych z bezpieczeństwem omówili podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie policjanci. Mundurowych wspierała przedstawicielka Sanepidu, która mówiła o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy.

Uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie uczestniczyli w pogadankach przeprowadzonych wspólnie przez mundurowych z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz dzielnicowego z kcyńskiego komisariatu.

Tematykę pogadanek dostosowano do wieku odbiorców. Uczniowie z młodszych klas rozmawiali z mundurowymi na temat przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominali przepisy dotyczące pieszych, zwracali uwagę na konieczność wyposażania się w odblaski. Poznane przepisy dzieci miały okazję ćwiczyć wspólnie z mundurowymi na mini miasteczku ruchu drogowego.

Policjanci przypominali też, jak dzieci powinny zachowywać się, kiedy zostaną zaczepione przez osobę nieznajomą i jak wystrzegać się tego typu spotkań.

Z uczniami z klas starszych policjanci rozmawiali na temat regulacji prawnych zawartych w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich. Mundurowi przypominali, kim w myśl prawa jest nieletni, czym jest demoralizacja i jakie konsekwencje za łamanie prawa na nieletniego może nałożyć sędzia rodzinny.

Zajęcia w klasach starszych współprowadziła przedstawicielka nakielskiego Sanepidu, która omówiła zagrożenia związane z zażywaniem bardzo niebezpiecznych substancji, jakimi są dopalacze.

Przy okazji wizyty mundurowych w szkole, dzieci miały okazję obejrzeć oznakowany radiowóz, który wykorzystywany jest przez funkcjonariuszy podczas codziennych służb.

Mł. asp. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz