Piątek, 26 kwietnia 2024 r. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Zapraszamy na IV Koncert Noworoczny do Nakła – 06.01.2019r.

To już tradycja – nowy rok, a zatem czas na Nakielski Koncert Noworoczny! Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, Dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury oraz Proboszcz Parafii pw. św. Stanisława BiM mają zaszczyt po raz 4 zaprosić na największe muzyczne wydarzenie tej zimy. IV Nakielski Koncert Noworoczny odbędzie się 6 stycznia 2019 roku. Rozpocznie się o godz. 18:00, w kościele pw. św. Stanisława BiM w Nakle nad Notecią. Noworoczne nastroje podgrzewać muzycznie będzie Poznańska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Łukasza Łodygowskiego z solistami: Moniką Buczkowską (sopran), Xuexin Liu (baryton) i Chaoran Zuo (tenor). Monika Buczkowska i Chaoran Zuo już prezentowali swoje umiejętności wokalne  na wcześniejszych koncertach w Nakle nad Notecią. Gościem specjalnym będzie Krystyna Giżowska. Zapraszamy, ilość miejsc ograniczona.

Monika Buczkowska jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. F. Chopina w Poznaniu, oraz studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Ponaniu, w klasie śpiewu ad. dr hab. Barbary Mądrej – Bednarek. W 2011 roku laureatka I nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. Marii Stankowej w Olsztynie, w 2013 roku laureatka nagrody – stypendium im. Wojciecha Drabowicza, dla najlepszego studenta pierwszego roku, z czym wiązał się występ na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. Brała udział w licznych projektach – solowych i chóralnych, oraz przedstawieniach studenckich, takich jak Czarodziejski Flet W. A. Mozarta, Acis i Galatea J. F. Haendla czy Dziecko i czary M. Ravela w Teatrze Wielkim w Poznaniu (jako Księżniczka).Doskonaliła swój warsztat na wielu kursach wokalnych, u wybitnych pedagogów, m. in.: Anna Mikołajczyk, Barbara Mądra, Luigi Petroni, Eva Blahova, Sonia Turchetta,  Izabela Kłosińska, Matthias Rexroth . W roku akademickim 2014/2015 oraz 20015/2016 otrzymała nagrodę Rektora Akademii Muzycznej dla najlepszych studentów. W 2015 roku wzięła udział w projekcie operowym Król Artur H. Purcella, pod dyrekcją Andrew Lawrence Kinga, oraz w poznańskim Festiwalu Opera Know-How, w spektaklu Antreprener w kłopotach D. Cimarosy (jako Fiordispina). W listopadzie 2015 roku otrzymała wyróżnienie na 3. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Muzyki Dawnej „Canticum Gaudium” w Poznaniu. Występuje również na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu, jako Hudel, w spektaklu Skrzypek na dachu J. Bocka. W maju 2016 roku, wystąpiła w Filharmonii Opolskiej im. J. Elsnera, oraz na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu, w spektaklu „Wesele Figara” w roli Zuzanny. Od 2016 roku jest uczestniczką Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademia Operowa, działającym przy Teatrze Wielkim: Opera Narodowa w Warszawie.

Chaoran Zuo jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie śpiewu prof. Joanny Kozłowskiej – Szczepaniak. Jest doktorantem uniwersytecie muzycznym im.F.Chopina w Warszawie. Brał udział w liczny projektach, festiwalach, przedstawieniach oraz operach, śpiewając m.in. partie: Lenskiego (P. Czajkowski – Eugeniusz Oniegin) w Teatrze wielkim w Warszawie, Monostatosa (W. A. Mozart – Czarodziejski flet) w Teatrze Polskim w Poznaniu, Almavivy (Gioacchino Rossini – Cyrulik Sewilski) w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Don Basilio (W.A.Mozart – Wesele Figara) w Filharmonii w Opolu, Don Curzio (W.A.Mozart-Wesele Figara) w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Stefana (S. Moniuszko-Straszny dwór) w Filharmonii w Kielcach w Warszawie i w Katowicach, Józefa (J.Strauss-Wiedeńska krew) w Teatrze Muzycznym Arte Creatura, który wystawia swoje spektakle w niemal całej Polsce. Koncertuje w większych miastach w Polsce (Poznań, Warszawa, Bydgoszcz, Katowice, Duszniki, Piła, Szczecinek, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Leszno, Swarzędz, Wągrowiec itd.), ale także w Niemczech i Słowenii. Brał udział w XII Poznańskim Festiwalu Mozartowskim ,II Mosińskim Festiwalu muzyki Pasyjnej, XII festiwalu muzyki oratoryjnej musica sacromontana w Gostyniu, XXVII międzynarodowym festiwalu młodych laureatów konkursów muzycznych “Interwencje 2017” w Katowicach. Brał udział w: XVI Międzyuczelnianym konkursie “W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej” (wyróżnienie), IV Ogólnopolskim konkursie wokalnym w Drezdenku (wyróżnienie), III Turnieju Tenorów w Słupsku (nagroda w głosowaniu muzyków orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im.Wojciecha Kilara w Słupsku i nagroda w głosowaniu publiczności). Brał udział w wielu kursach wokalnych u: Prof. Luigi Pietroni (Mediolan), Prof. Eva Blahova (Wiedeń), Prof. Matjaz Robavs (Ljubjana), Prof. Piotr Rucinski (Łódź), Prof. Enrico Facini (Berlin).

tekst: Zbigniew Kubisz

plakat: NOK

zdjęcia: (archiwum redakcji) 

--> wstecz