Wtorek, 26 marca 2019 r. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Zatrzymali włamywacza i odzyskali skradzione mienie

Kryminalni z Nakła ustalili i zatrzymali 28-latka podejrzanego o włamanie do domu i kradzież sprzętu AGD. Policjanci odzyskali cześć skradzionego mienia, a włamywacz już usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Nakło, ktoś włamał się do domu policja otrzymała pod koniec ubiegłego miesiąca. Z informacji przekazanych przez pokrzywdzoną wynikało, że włamywacz ukradł różne sprzęty AGD warte około 400 złotych. Nad ustaleniem personaliów włamywacza pracowali nakielscy kryminalni.
Wnikliwa analiza zebranego materiału dowodowego przyczyniła się do wytypowania sprawcy.

Kompletnie zaskoczony 28-latek, którego policjanci podejrzewali o włamanie został zatrzymany przez kryminalnych wczoraj (16.04.18) na terenie miasta. Krótko po tym mundurowi odzyskali też część skradzionego mienia, które, jak się okazało, zostało już wystawione do sprzedaży w lombardzie.

Mieszkaniec gminy Nakło jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty za kradzież z włamaniem. 28-latek poniesie odpowiedzialność za swoje zachowanie przed sądem.
Nawet 10 lat pozbawienia wolności to kara, jaką kodeks karny przewiduje za przestępstwo kradzieży z włamaniem. O losach podejrzanego zdecyduje sąd.

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

mł. asp. Justyna Andrzejewska

--> wstecz