Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Zatrzymani do sprawy umieszczenia napisów na drzwiach biura poselskiego

Nakielscy kryminalni wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszcz zatrzymali wczoraj dwie osoby do sprawy popisania drzwi biura poselskiego jednej z partii politycznych mającego swoją siedzibę na terenie Nakła. 34-latek i jego 35-letnia żona już usłyszeli zarzuty i dzisiaj zostaną przesłuchani przez prokuratora.

Zgłoszenie o tym, że na drzwiach prowadzących do biura poselskiego jednej z partii politycznych ktoś w noc sylwestrową umieścił obraźliwej treści napisy, wpłynęło do dyżurnego nakielskiej komendy w  poniedziałek (01.01) około godziny 13.00. Zawiadomienie w tej sprawie złożył asystent posłów. Od początku nie wykluczano, że czyn sprawców wyczerpuje znamiona przestępstwa, co potwierdziło się po analizie prawno – karnej zebranego w sprawie materiału dowodowego. Materiały tego postępowania zostały przekazane do oceny do prokuratury.  

Nad ustaleniem sprawców tego czynu pracowali wspólnie nakielscy kryminalni oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wnikliwa analiza zgromadzonego materiału dowodowego oraz praca policjantów przyniosła spodziewane efekty. Wczoraj (03.01) policjanci ustalili osoby podejrzewane o dokonanie przestępstwa. 35-letnia kobieta i jej 34-letni mąż zostali zatrzymani około godziny 18.30 w swoim miejscu zamieszkania w Nakle. Oboje usłyszeli zarzut zniesławienia mogącego narazić na utratę zaufania.

Podejrzani zostaną przesłuchani przez prokuratora, który rozpatrzy wniosek, jaki skierowali do prokuratury policjanci o zastosowanie wobec podejrzanych policyjnego dozoru.

Mł. asp. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz