Piątek, 22 marca 2019 r. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Złamał się ale nie uderzył w dom. Groźny wypadek na Szubińskiej

Dziś o godzinie 3:28 kcyńska jednostka została zaalarmowana do zdarzenia drogowego. Na ulicy Szubińskiej tuz przed wiaduktem ciężarówka z naczepą zjechała na lewy pas jezdni i z impetem rozbiła się tuż przed domem mieszkalnym. Wszystko to działo się na oczach innych kierowców, którzy w tym czasie przejeżdżali w tym samym miejscu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jadący w stronę Kcyni drogą wojewódzką tzw. TIR wpadł w poślizg, zjechał na lewy pas jezdni i tam nastąpiło złamanie naczepy z ciągnikiem. Konsekwencją tego manewru było doszczętne rozbicie pojazdu i ogrodzenia posesji. Kierowca miał dużo szczęścia, gdyż patrząc na skalę i okoliczności wypadku mogło się to skończyć tragicznie.

pomocy na miejscu kierowcy udzielili inni kierowcy wyciągając go z kabiny kierowcy, po czym profesjonalna pomoc medyczna zapewnił Zespół Podstawowy karetki pogotowia z Kcyni.

Na miejscu pracowali strażacy z PSP w Szubinie, OSP w Kcyni oraz oficer operacyjny z KP PSP w Nakle n/Notecią. Okoliczności zdarzenia wyjaśniali policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni.

Usłyszałem straszny huk, który wyrwał mnie ze snu- opowiadał nam mieszkaniec domu. Z przerażaniem wyjrzałem przez okno, ubrałem się i wyszedłem zobaczyć co się stało. Na szczęście kierowca przeżył i auto nie uderzyło w dom.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz