Wtorek, 14 lipca 2020 r. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Zmiana kierownictwa nakielskiej Policji

Mł. insp. Krzysztof Zawołański od dzisiaj (22.02.19) kieruje nakielską jednostką Policji. Rozkaz o pełnieniu obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią, podczas uroczystej zbiórki, wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, insp. Paweł Spychała.

Dzisiaj (22.02.19) w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, podczas uroczystej zbiórki, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, insp. Paweł Spychała powierzył obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią, mł. insp. Krzysztofowi Zawołańskiemu. Nowo powołany Komendant dotychczas pełnił służbę na stanowisku Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, gdzie odpowiadał za pion kryminalny.

Podczas uroczystości z nakielską jednostką pożegnał się insp. Krzysztof Stefaniak, który z dniem dzisiejszym przejmuje kierownictwo w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Za półtorej roku współpracy podziękowali Komendantowi Stefaniakowi obecni na uroczystości samorządowcy ze Starostą Nakielskim Tadeuszem Sobolem na czele oraz policjanci i pracownicy cywilni jednostki.

Również dzisiaj (22.02.19) Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, powołał na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią kom. Zbigniewa Sperkowskiego, który od 30 kwietnia 2018 roku pełnił obowiązki na tym stanowisku.

Nowo powołany szef nakielskiej jednostki, mł. insp. Krzysztof Zawołański wstąpił do służby w Policji w 1991 roku. Początkowo służył w Oddziale Prewencji, a w roku 1998 związał się zawodowo z KRP Bydgoszcz Bartodzieje, gdzie służył w pionie kryminalnym. W latach 2007 – 2010 mł. insp. Zawołański pracował w Wydziale Prewencji Komisariatu Policji Bydgoszcz Śródmieście. Od roku 2010 do 2013 pełnił służbę w Komisariacie Policji w Szubinie, będąc najpierw Zastępcą Komendanta Komisariatu, następnie Komendantem Komisariatu. Od czerwca 2013 roku był Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz Szwederowo, następnie Komendantem Komisariatu Policji w Koronowie.

Mł. insp. Krzysztof Zawołański służbę na rzecz mieszkańców powiatu bydgoskiego pełnił do kwietnia minionego roku. 30 kwietnia 2018 roku został Pierwszym Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, gdzie służył do dnia dzisiejszego.

W nakielskiej jednostce mł. insp. Zawołański będzie odpowiedzialny za pion kryminalny.

 

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz