Sobota, 20 kwietnia 2019 r. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Co zrobić, gdy brakuje gotówki?

Wiele osób zna ten problem bardzo dobrze – w portfelu zaczyna niebezpiecznie świecić pustkami, a pensja jest mglistą perspektywą. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zdobycie pieniędzy w uczciwy, choć nie zawsze łatwy sposób.

A picture of a cute girl standing against white background with an empty wallet

Rodzina
Zanim zaczniesz myśleć o stronach w rodzaju bezpiecznechwilowki.pl w naturalny sposób kierujesz się ku najbliższym. Kto, jeśli nie rodzina i przyjaciele, mają pomóc w trudnej sytuacji materialnej? Wszyscy jednak wiemy, że nie zawsze chcemy się dzielić swoimi problemami, ujawniać słabość (chociaż to niepotrzebne myślenie – kryzysy finansowe zdarzają się wszystkim, to nie powód do wstydu). Poza tym rodzina i przyjaciele mogą aktualnie znajdować się w równie nieciekawym położeniu. Z drugiej strony bliscy zwykle nie oczekują od nas jakichkolwiek odsetek czy ścisłego trzymania się ustalonego terminu. Oddamy, gdy będziemy mogli… Ważne jednak, żeby nie nadużywać zaufania tych, na którym zależy nam najbardziej.
Dodatkowa praca
Jeżeli pracujesz w pełnym wymiarze czasowym lub prowadzisz swój biznes, również możesz mieć przejściowe problemy finansowe. Trudno w tej sytuacji myśleć o kolejnym etacie, dodatkowej pracy. Ale może w grę wchodzi np. wykorzystanie urlopu i dobrze płatna praca sezonowa zagranicą? A może posiadasz umiejętności, które pozwalają realizować drobne zlecenia, zdobywane chociażby przez Internet lub w gronie znajomych? Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. W dzisiejszych czasach praca czeka na ludzi. Stanięcie na własne nogi dzięki wysiłkowi przynosi najwięcej satysfakcji.
Sprzedaż
Jeżeli w naszym życiu zaczyna być naprawdę „krucho z kasą”, może warto zastanowić się nad pozbyciem się niekoniecznie potrzebnych i ważnych przedmiotów? Wiadomo, że gotówkę od ręki otrzyma się w lombardzie, ale są to kwoty wręcz śmiesznie niskie, zdecydowanie poniżej wartości wycenianych przedmiotów. Dlatego warto działać rozsądniej: rozważyć wszystkie za i przeciw pozbycia się danego dobra, a następnie spróbować sprzedaży na portalach ogłoszeniowych lub aukcyjnych. Może na gotówkę poczekasz trochę dłużej, ale przynajmniej będzie to godna kwota.
Kredyt lub pożyczka
Jeżeli nie możemy pożyczyć pieniędzy od najbliższych, pozostaje skorzystać z usług banku lub firmy pożyczkowej? Pożyczka na raty w 15 minut na bezpiecznechwilowki.pl oraz kredyty gotówkowe mają swoje wady i zalety, ale niewątpliwie warto o nich pomyśleć w celu wydostania się z finansowego dołka. Należy porównywać dostępne oferty i zdecydowanie unikać ryzyka wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Jeśli znajdziesz atrakcyjne warunki pożyczki, a w określonej perspektywie czekają Cię dochody na spłatę, możesz rozważyć podpisanie umowy bez większych obaw.

Artykuł sponsorowany.

--> wstecz